Zabawki przed świętami drożeją nawet 3-krotnie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Okres przedświąteczny to raj dla sprzedawców. Świąteczne zakupy często są jednak okazją do podwyższania cen. Niektóre najpopularniejsze zabawki zdrożały przed świętami nawet kilka razy!

Przed świętami ceny prezentów wzrastają nawet 3-krotnie
Przed świętami ceny prezentów wzrastają nawet 3-krotnie

Jak donosi serwis "Daily Mail", szczególnych nadużyć dopuszczają się sklepy internetowe. Przed świętami wzrosły ceny jednego z najpopularniejszych prezentów dla dzieci - klocków Lego. Największe brytyjskie sieci handlowe wyprzedały już swoje zapasy, w związku z czym zdesperowani rodzice kupują klocki w Internecie, nie bacząc na to, że ceny w sklepach internetowych są co najmniej podwójne.

W sklepie internetowym Amazon cena zestawu "Indiana Jones Temple of Doom" - tegorocznego hitu - wynosi aż 145 funtów (plus 5 funtów za przesyłkę). Dla porównania - cena tego samego zestawu w sklepie to niecałe 74 funty. Cena tańszych zestawów ulega większemu zwielokrotnieniu , np. za zestaw "Star Wars Clone Walker Battle Pack", który w tradycyjnym sklepie kosztuje około 10 funtów, w Internecie trzeba zapłacić prawie 30 funtów.

Według "Daily Mail", w 2008 roku sprzedaż klocków Lego w Wielkiej Brytanii wzrosła aż o 51 proc. Eksperci szacują, że w 2009 roku wzrost może być jeszcze bardziej spektakularny.

Tematy: prezenty

Komentarze