Wybór odpowiedniego partnera zajmuje kobietom 3 minuty?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kobiety są w stanie w ciągu 3 minut zadecydować, czy nowo poznany mężczyzna to kandydat na stałego partnera. W trakcie pierwszych minut znajomości, kierując się instynktem, panie oceniają m.in. wygląd, strój oraz sposób zachowania w gronie znajomych.

Badania, które przytacza brytyjski "Daily Mail", zostały przeprowadzone na grupie 3 tys. osób na potrzeby książki autorstwa Bena Kaya. Jak się okazuje, 3 minuty to dla kobiet odpowiednia ilość czasu aby ocenić, czy poznały właśnie odpowiedniego mężczyznę. Kluczową rolę odgrywa instynkt. 88 proc. ankietowanych kobiet stwierdziło, że kierując się instynktem, nie mylą się i że powinny zawsze go słuchać. Z kolei jeśli chodzi o obie płcie, aż 84 proc. ankietowanych osób stwierdziło, że w trakcie podejmowania ważnych życiowych decyzji przedkładają instynkt nad cokolwiek innego.

Ben Kay, autor książki "Instinct", skomentował wyniki badań następująco: - Wiele osób słucha swojego instynktu w trakcie pierwszej randki. W ten sposób nadajemy całości pewną magię, tak jakbyśmy kierowali się jakąś głębszą wiedzą. Zdumiewa mnie jednak, jak niewiele czasu potrzebują kobiety, aby podjąć decyzję. [3 minuty] nie wystarczy nawet na dokończenie wspólnego drinka. -

Tematy: partner, związek

Komentarze