Wkrótce szkoła. Co z wolnymi dniami?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

To będzie rok szkolny pełen zamieszania. W kilku polskich miastach ze względu na mistrzostwa w piłce nożnej dzieci zakończą naukę wcześniej.

W niektórych szkołach rok szkolny potrwa krócej.
W niektórych szkołach rok szkolny potrwa krócej.

Rok szkolny teoretycznie potrwa do 29 czerwca 2012 roku. Ale w czerwcu w Polsce i na Ukrainie rusza Euro 2012. Dyrektorzy szkół zlokalizowanych w pobliżu stadionów będą mogli zakończyć rok szkolny wcześniej, korzystając z prawa do wyznaczenia dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

W szkołach podstawowych i zasadniczych jest to 6 dni, w gimnazjach 8, a w pozostałych placówkach 10 - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Co ogłoszenie dni wolnych od zajęć w czasie Euro 2012 będzie oznaczać dla rodziców uczniów? Jak się okazuje, najprawdopodobniej nie będą oni musieli organizować dzieciom specjalnej opieki. Jeśli dyrektor uruchamia pulę dyrektorskich dni wolnych, musi zapewnić w tym czasie opiekę uczniom. Szkoła nie może być zamknięta, a nauczyciele muszą przychodzić do pracy - przypomina "DGP".

Oznacza to, że nawet gdy z powodu mistrzostw zajęcia będą odwołane, rodzice nie będą musieli brać urlopów, a uczniowie będą mogli chodzić do szkoły.

Tematy: rok szkolny, szkoła, Euro 2012

Komentarze