Wiemy, od czego dzieci tyją najbardziej

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie lody, nie cukierki, nawet nie słodzone napoje gazowane. Jak wynika z najnowszych badań, dzieci tyją głównie od chipsów.

Najszybciej tyją dzieci sięgające po chipsy.
Najszybciej tyją dzieci sięgające po chipsy.

Każda mama wie, jak bardzo dzieci uwielbiają tuczące przekąski. A tłuste, słone chipsy są zwykle w czołówce ulubionych przysmaków. Niestety, jak pokazują badania uczonych z Uniwersytetu Harvarda, choć są smaczne, mają wyjątkowo zgubny wpływ na wagę dzieci.

Naukowcy prowadzili regularne analizy stanu zdrowia i masy ciała u 121 tys. osób. Sprawdzali, jaki tryb życia prowadzą i jak się odżywiają, a swoje ustalenia opisali na łamach magazynu "The New England Journal of Medicine". Co się okazało?

Przeciętny uczestnik eksperymentu przytył 1,8 kilograma w ciągu 4 lat. Naukowcy doszli jednocześnie do wniosku, że ważniejsze od czasu, jaki poświęcamy na sport, jest to, co jemy. I ostrzegają: chipsy ziemniaczane najszybciej prowadzą do otyłości. Osoby, które przyznawały się do sporadycznego sięgania po chipsy, tyły więcej niż osoby jedzące od czasu do czasu słodycze. Z kolei najmniej tyli ci, którzy do diety włączali jak najwięcej warzyw i chudego mięsa.

Tematy: nadwaga, dieta dziecka, otyłość, chipsy

Komentarze