Więcej dzieci to więcej wolnego w pracy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jest szansa na dodatkowe dni urlopu dla rodziców, którzy mają co najmniej dwoje dzieci w wieku do 14 lat. Zabiega o to rzecznik praw dziecka i jest szansa, że mu się powiedzie.

Możliwe, że rodzice zyskają więcej dni wolnych od pracy.
Możliwe, że rodzice zyskają więcej dni wolnych od pracy.

Wszystko zależy teraz od decyzji minister pracy i polityki społecznej, Jolanty Fedak. Rzecznik praw dziecka, Marek Michalak, wysłał pod koniec lipca pismo do resortu pracy. Apelował w nim o zmianę przepisów dotyczących wolnych dni na dzieci - czytamy w "Dzienniku Łódzkim". W tej chwili, nawet jeśli pracuje dwoje rodziców, to i tak tylko jedno z nich może skorzystać z dwóch płatnych dni opieki nad dzieckiem. To o tyle niesprawiedliwe rozwiązanie, że tyle samo wolnego może wziąć mama jedynaka co mama dziesięciorga dzieci.

Na razie nie wiadomo, kiedy minister pracy zareaguje na pomysł przedstawiony przez rzecznika praw dziecka. Najwcześniej odpowiedzi można spodziewać się miesiąc po złożeniu wystąpienia, czyli pod koniec sierpnia.

Jeśli minister przychyli się do wniosku rzecznika, rodzice co najmniej dwojga dzieci dostaną dodatkowe dnia dni wolnego w roku.

Tematy: praca, macierzyństwo, macierzyństwo i kariera

Komentarze