Walkę z niejadkiem rozpocznij w... ciąży

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak sprawić, by zaczął jeść warzywa? – zachodzi w głowę wiele mam, obserwując swojego przedszkolaka-niejadka. Tymczasem o apetyt dziecka trzeba zadbać o wiele wcześniej. A dokładnie - już w ciąży.

Już w ciąży możesz kształtować gusta kulinarne dziecka.
Już w ciąży możesz kształtować gusta kulinarne dziecka.

Amerykańscy naukowcy dowodzą, że zamiłowanie do zdrowej żywności wykształca się u dziecka jeszcze przed narodzinami.

Jak wynika z publikacji w magazynie "Pediatrics", smaki niektórych produktów w czasie ciąży przenikają przez płyn owodniowy, docierając do malucha i kształtując jego gusta kulinarne.

Jakie to produkty? Przede wszystkim wanilia, marchewka, czosnek, anyż, mięta. Zdaniem naukowców, pamięć do tych smaków zostaje w dzieciach na długo. Pokazało to badanie, w którym kobiety ciężarne i karmiące podzielono na trzy grupy - jedna piła sok marchwiowy w czasie ciąży, druga, gdy już karmiła piersią, a trzecia unikała spożywania soku marchwiowego. Okazało się, że dzieci, których mamy sięgały po produkty marchwiowe w czasie ciąży, po narodzinach same chętnie jadły marchew.

Jeśli więc nie chcesz mieć malca, który będzie przy obiedzie pluł brokułami czy kalafiorem, sama jak najwcześniej zapełniaj swój talerz warzywami.

Tematy: dieta dziecka, niejadek, dieta w ciąży, warzywa w diecie dziecka

Komentarze