W szpitalu w Policach zamienili noworodki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przez pomyłkę pracowników oddziału neonatologii dwie młode mamy przez trzy dni opiekowały się nie swoimi dziećmi. O zdarzeniu poinformował „Kurier Szczeciński”.

Noworodki zaraz po urodzeniu powinny dostać identyfikatory
Noworodki zaraz po urodzeniu powinny dostać identyfikatory

Jak donosi gazeta, ani rodzice, ani personel szpitala nie komentują całej sprawy. Wśród kobiet planujących poród w placówce w Policach - która uchodzi za bardzo dobrą - pojawiła się niemała panika. Przyszłe mamy obawiają się podobnej historii.

 

System identyfikacji noworodków w szpitalach zazwyczaj wyklucza ewentualność pomylenia dziecka. W wypowiedzi dla "Kuriera Szczecińskiego" Magdalena Paczkowska ze szpitala w Zdrojach, w którym w 2007 roku takie zdarzenie również miało miejsce, tłumaczy: - Matka oraz jej nowonarodzone dziecko otrzymują specjalne opaski identyfikacyjne. Zostają one założone matce na nadgarstku, zaś noworodkowi na nadgarstku i dodatkowo na nóżce. Opaski te zakładane są już na bloku porodowym. Jednocześnie rodzice zostają poinformowani o zakazie ściągania opasek do momentu wypisu ze szpitala. -

Oprócz tego w szpitalu w Zdrojach lekarz dyżurny wykonuje zdjęcie dziecka, które jest następnie zamieszczane na identyfikatorze oraz przechowywane w postaci elektronicznej.

 

Co się dzieje w szpitalu po porodzie? Opowiada Magdalena Witkiewicz, położna:

 

 

Tematy: noworodek, noworodek w szpitalu, pobyt w szpitalu po porodzie

Komentarze