W ciąży trudniej rzucić palenie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i chcesz czym prędzej rzucić palenie? Nie wspomagaj się plastrami ani gumami z nikotyną. Naukowcy przekonują, że to nie jest dobry pomysł.

W ciąży nie powinnaś stosować plastrów ani pastylek z nikotyną.
W ciąży nie powinnaś stosować plastrów ani pastylek z nikotyną.

Niektóre kobiety, które chcą rzucić papierosy bez nieprzyjemnych dolegliwości, żują gumę, która ma zastępować papierosy, albo przyklejają plastry nasączone nikotyną. Wszystko w porządku, jeśli nie mówimy o kobietach w ciąży. Jeśli bowiem kobieta spodziewa się dziecka, musi mieć świadomość, że używanie wszelkich preparatów nikotynowych będzie źle wpływało na płód. Zdaniem naukowców z kalifornijskiej uczelni Loma Linda University School of Medicine, będzie to równie szkodliwe jak palenie papierosów.

Amerykańscy uczeni ostrzegają - nikotyna wchłaniana przez organizm przyszłej matki z plastrów, pastylek do ssania czy gum do żucia przenika bez problemu przez łożysko i dociera do organizmu dziecka. Jak podaje brytyjski dziennik "Daily Mail", przytaczając ustalenia naukowców, zastąpienie papierosów nikotynowymi preparatami może skończyć się nawet poważnymi chorobami u dziecka, takimi jak nadciśnienie czy schorzenia serca.

Tematy: papierosy w ciąży, palenie papierosów w ciąży, rzucanie palenia, plastry z nikotyną

Komentarze