Uwaga! Trujące lizaki!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Uwaga! W wielu polskich sklepach wciąż można jeszcze kupić chińskie lizaki Glow Pop, które Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z rynku z powodu wysokiej szkodliwości dla zdrowia.

Lizaki szkodzą zdrowiu?
Lizaki szkodzą zdrowiu?

Pierwszy o trujących lizakach napisał "Dziennik Łódzki", który poinformował opinię publiczną o trzech przypadkach zachorowań dzieci w wieku około dziesięciu lat, które po złamaniu patyczków fluorescencyjnych podrażniły sobie oczy, wydostającym się z nich pyłem. Do pierwszego nieszczęśliwego wypadku "z udziałem lizaków" doszło w lutym br. Od tego czasu Główny Inspektorat Sanitarny stara się wycofać je z rynku.

Jak poinformował Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego, ponad pół miliona sztuk szkodliwych dla zdrowia lizaków wycofano już z dużych centrów handlowych. Jednak w małych sklepikach szkolnych i osiedlowych nadal można je kupić. Pocieszająca jest natomiast wiadomość, że do tej pory nie odnotowano innych przypadków zachorowań.

Firma odpowiedzialna za sprowadzenie lizaków z Chin do Polski wyjaśnia, że posiadały one odpowiednie dokumenty, pozwalające na ich sprzedaż w Unii Europejskiej. Czy rzeczywiście? Niektórzy specjaliści informują po cichu, że do kontroli przywożona jest zawsze dobra partia, a to, co wchodzi na rynek, jest już innym produktem.

Tematy: lizaki, trujące lizaki, szkodliwe dla zdrowia, problemy zdrowotne, Główny Inspektorat Sanitarny

Komentarze