Ponad 100 dzieci zginęło na drodze

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W zeszłym roku w wypadkach samochodowych zginęło ponad 100 dzieci – donosi radio RMF FM. Jak się okazuje, przyczyną tragedii zazwyczaj nie była nieuwaga maluchów, a błędy dorosłych.

W 2010 roku na polskich drogach zginęło ponad 100 dzieci
W 2010 roku na polskich drogach zginęło ponad 100 dzieci

Z danych Biura Ruchu Drogowego przytaczanych przez RMF FM wynika, że w 2010 roku na polskich drogach zginęło 112 dzieci w wieku do 14 lat, zaś ponad 4,5 tys. zostało rannych. Policjanci dodają jednak, że z roku na rok liczba dzieci, które w wypadkach ponoszą śmierć, jest coraz niższa. Np. w 2009 roku zginęło 128 dzieci, zaś ponad 5 tys. odniosło obrażenia. Sytuacja w porównaniu do wczesnych lat 90. wygląda coraz lepiej - wtedy na drogach co roku ginęło ok. 400 dzieci.

Według przedstawicieli Biura Ruchu Drogowego KGP, do wypadków najczęściej dochodzi z winy dorosłych. Z roku na rok spada bowiem liczba dzieci, które wpadają pod samochód, rośnie zaś ich udział w wypadkach, do których prowadzi brawurowa jazda samochodem ich rodziców.

Jak przygotować się do podróży samochodem z dzieckiem? Radzi Anna Borowiecka, pediatra:

Czytaj też: 5 rzeczy, które możesz zrobić lepiej, by fotelik samochodowy stał się naprawdę bezpiecznym miejscem dla twego dziecka

Tematy: podróż z dzieckiem, bezpieczna podróż, wypadek, dziecko bezpieczne na drodze

Komentarze