Uwaga na chusty do noszenia niemowląt

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chusty do noszenia niemowląt i nosidełka, dotąd polecane i uznawane za bezpieczne, znalazły się na cenzurowanym. Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów informuje, że otrzymuje coraz więcej sygnałów o śmierci niemowląt noszonych w nosidełkach i chustach.

Chustonoszenie wymaga wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa
Chustonoszenie wymaga wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa

Z kolei "Fakty" TVN podają przykład Lisy Cochrane, która wybrała się do sklepu z zawiniętym w torbę do noszenia niemowląt 7-dniowym noworodkiem. Kiedy po zakończonych zakupach kobieta chciała wsadzić dziecko do fotelika samochodowego, okazało się, że maluch nie oddycha. Dziecko w torbie ułożyło się w pozycji poziomej, przykładając brodę do klatki piersiowej, co spowodowało zablokowanie dróg oddechowych.

Szczególnie zagrożone są dzieci poniżej 4. miesiąca życia. Niemowlęta w nosidełku lub chuście nigdy nie mogą mieć zasłoniętej buzi i główki. Powinny również być trzymane w pozycji pionowej, zwłaszcza te, które są na tyle małe, że nie potrafią same utrzymać głowy i szyi w pozycji pionowej.

Z tych względów chustonoszenie powinno być poprzedzone specjalnymi warsztatami, na których można się nauczyć zasad prawidłowego i bezpiecznego noszenia dzieci.

Tematy: chusty

Komentarze