Uśmiech przedłuża życie!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

I to o siedem lat! Tak obliczyli naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Wayne w stanie Michigan. Wprawdzie nie potrafią jeszcze wskazać twardych dowodów potwierdzających to cudowne zjawisko, ale z całą mocą podkreślają, że „uśmiech jest odbiciem wewnętrznej harmonii człowieka, optymizmu i pozytywnego stosunku do życia.”

Specjaliści odkryli, że godzina chichotu pozwala spalić około 500 kilokalorii!
Specjaliści odkryli, że godzina chichotu pozwala spalić około 500 kilokalorii!

Cóż, najstarsi ludzie wiedzieli od zawsze, że śmiech jest najlepszym lekarstwem. Obniża poziom hormonów stresu a pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, czyli endorfin, oczyszcza organizm z toksyn, uwalnia od napięć i na dodatek odchudza!

Specjaliści odkryli, że godzina chichotu działa jak wewnętrzny aerobik i pozwala nam spalić około 500 kilokalorii! Taka intensywna praca przeponą jest dość wyczerpująca fizycznie, ale uskrzydlająca psychicznie. Szeroko propagowana jest medytacja śmiechem według Hotoi, japońskiego, buddyjskiego świętego, który leczył w ten sposób ludzi. Stawał mianowicie na środku rynku i serdecznie się śmiał, zarażając tym śmiechem wszystkich zgromadzonych.

Nikt nie wie tak do końca, czy wpierw było szczęście a potem śmiech, czy może odwrotnie, ale to, że są to sprawy nierozłączne, wiedzą wszyscy. I może właśnie dlatego prawdą jest też to, co stwierdzili ostatnio naukowcy - najszczęśliwsze są kobiety noszące rozmiar 40, a wcale nie te, marzące i po wielu mordęgach i wyrzeczeniach osiągające wreszcie wymiary 36. Okazuje się, że te nadmiernie szczupłe pod względem poziomu zadowolenia plasują się daleko niżej, niż panie o rozmiarze 42.

 

 

 

Tematy: uśmiech, życie, radość, harmonia, optymizm, pozytywny stosunek do życia

Komentarze