Urodziła na zamówienie – grożą jej 3 lata więzienia

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kobieta, która pod koniec października urodziła dziecko swojej koleżance, może zostać skazana nawet na 3 lata więzienia – donosi portal gazeta.pl.

Kobiecie grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności
Kobiecie grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności

35-letnia Monika W. usłyszała dziś zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Ciężarna 35-latka, matka trójki dzieci, przez cały okres ciąży podawała się kobietę, dla której miała urodzić dziecko. Dane starszej o rok koleżanki znalazły się m.in. w karcie ciąży, w czasie wizyt u lekarza, a nawet na oddziale położniczym.

Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury w Łodzi, w wypowiedzi dla portalu ujawnił: - Ustaliliśmy, że przy przyjęciu do szpitala położniczego Monika W. podała dane swojej koleżanki oraz przedstawiła należącą do niej legitymację rencisty. Natomiast w czasie wcześniejszych wizyt lekarskich legitymowała się dowodem koleżanki, która w świetle prawa miała uchodzić za matkę dziecka, które urodziła Monika W. -

Sprawa została ujawniona przez lekarzy z łódzkiego szpitala im. Rydygiera, w którym odbył się poród. Podobno lekarze nabrali podejrzeń w chwili, kiedy kobieta - matka trójki dzieci - twierdziła, że to jej pierwszy poród.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka prokuratura. 35-latka zrzekła się prawa opieki nad dzieckiem - jej syn przebywa aktualnie na oddziale preadopcyjnym. Monice W. grozi do 3 lat więzienia.

Tematy: poród

Komentarze