Urodził się gigant. Waży ponad 7 kilo

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

To nie żart! W Teksasie przyszedł na świat chłopiec ważący 7,3 kg. Lekarze byli zszokowani wagą malucha, mama zresztą też. Jak przyznała, spodziewała się, że jej syn będzie ważył nieco ponad 5 kg.

Na świat przyszło dziecko ważące ponad 7 kg.
Na świat przyszło dziecko ważące ponad 7 kg.

39-letnia Janet Johnson trafiła do szpitala w zaawansowanej ciąży. Lekarze zbadali ją i orzekli, że powinna spodziewać się dużego potomka - z badań USG wywnioskowali, że jej syn będzie ważył około 5,5 kg. Tymczasem waga JoMichaela Browna przekroczyła 7 kg.

Dlaczego noworodek ważył tak dużo? Jak donosi dziennik "Los Angeles Times", jego mama cierpiała na cukrzycę ciążową. Ciężarne z tą przypadłością rodzą dzieci większe i cięższe niż wynosi norma. Jednak kobieta nie spodziewała się, że maluch aż tak bardzo będzie odstawał od tej przeciętnej. Jak powiedziała dziennikarzom, będzie musiała oddać do sklepu dziecięce ubranka, jakie kupiła przed porodem. Wszystkie bowiem okazały się za małe.

JoMichael Brown, mimo słusznej wagi, nie jest jednak największym noworodkiem w historii. Rekord Guinnessa należy do dziecka urodzonego w amerykańskim stanie Ohio w 1879 roku. Ważył on ponad 10,7 kg - poinformował dziennik "The New Zealand Herald".

Tematy: cukrzyca ciążowa, waga noworodka

Komentarze