Uczniowie szkół podstawowych będą mieli dostęp do prezerwatyw

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W Provincetown uczniowie na własną prośbę będą otrzymywać prezerwatywy – donosi amerykański serwis boston.com. Pomysł wywołał ostrą reakcję rodziców – szkoły będą mogły wydawać dzieciom prezerwatywy nawet bez zgody rodziców, a cały proceder będzie objęty tajemnicą.

Dostęp do prezerwatyw w szkołach wywołał ostrą reakcję rodziców
Dostęp do prezerwatyw w szkołach wywołał ostrą reakcję rodziców

Władze szkolne tłumaczą, że zależy im wyłącznie na tym, aby chronić dzieci - bo, jak twierdzą, nie można wychodzić z założenia, że zainteresowanie sprawami seksu zaczyna się dopiero od pewnego wieku. Przewodniczący szkolnej komisji, Peter Grosso, zastrzega: - Chodzi wyłącznie o dostęp. Nie mamy zamiaru rozdawać prezerwatyw jakby to były M&M'sy. -

Pomysłodawcy zapewniają również, że przed wydaniem dzieciom prezerwatyw pielęgniarki będą zadawać pytania (charakter pytań nie został jednak sprecyzowany), a w przypadku błędnych odpowiedzi, odmówią dzieciom dostępu do tego środka antykoncepcyjnego.

Rodzice krytykują nie tylko pomysł rozdawania dzieciom prezerwatyw, ale również fakt, że w ten sposób stracą kontrolę nad tym, co się dzieje z ich dziećmi. 41-letnia Jeanmarie Kaeselau przyznaje: - To bardzo dziwne. Wolałabym, aby mój syn zwrócił się z tym do mnie. -

W marcu podobne poruszenie wywołała informacja o tym, że w szwajcarskich sklepach będą dostępne prezerwatywy dla nastolatków. Według cytowanych badań, współżycie rozpoczynają już nawet 12-letnie dzieci.

 

 

 

Tematy: antykoncepcja, prezerwatywa, środki antykoncepcyjne

Komentarze