Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Celem tegorocznej, drugiej już edycji akcji jest podwyższenie świadomości kobiet, dotyczącej zagrożeń, jakie niosą schorzenia tarczycy u pań planujących urodzenie lub już spodziewających się dziecka.

Kobiety, mające problem z zajściem w ciążę, powinny zbadać stan swojej tarczycy.
Kobiety, mające problem z zajściem w ciążę, powinny zbadać stan swojej tarczycy.

Okazuje się, że aż 82 procent Polek, planujących poszerzenie rodziny, nigdy nie była diagnozowana w kierunku zaburzeń czynności tarczycy i nie ma pojęcia o tym, że choroby tego gruczołu są częstą przyczyną niepłodności, przedwczesnych porodów i poronień, a także wad rozwojowych dzieci.

Warto też wiedzieć, że właśnie u kobiet choroby tarczycy występują osiem razy częściej niż u mężczyzn. Kobiety, mające problem z zajściem w ciążę, powinny zbadać stan swojej tarczycy, gdyż odgrywa ona ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej funkcji ich układu rozrodczego. Dotyczy to zwłaszcza tych pań, w rodzinach których występowało schorzenie tego organu.

Zdrowa tarczyca jest ważna również dla kobiet, będących już w ciąży, gdyż ma wpływ na prawidłowy rozwój płodu, w tym również układu nerwowego dziecka, a choroby tarczycy, występujące w okresie ciąży, mogą spowodować przedwczesne porody oraz poronienia.

W dniach 24-28 maja zostanie zrealizowanych 500 bezpłatnych badań endokrynologicznych grupy kobiet podwyższonego ryzyka. W Krakowie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu można będzie wykonać bezpłatnie odpowiednie badania krwi. Zapisy na nie można zrealizować za pośrednictwem strony internetowej www.tarczyca.pl w dniach 17-21 maja. W ramach kampanii realizowany jest również program rabatów na powyższe badania w dodatkowych terminach, a także rabatów na konsultacje endokrynologiczne.

Czytaj też: Problemy z tarczycą a niepłodność

 

Tematy: tarczyca, ciąża, leczenie tarczycy, schorzenia tarczycy, planowanie dziecka

Komentarze