Tom Cruise i Katie Holmes zostali rodzicami ryby

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie chodzi jednak o adopcję orki lub hodowlę złotej rybki w akwarium. Chodzi o imię ich 3-letniej córki, które po włosku oznacza nazwę gatunku atlantyckiej ryby. Czy sławni rodzice mogą uniknąć wpadki językowej?

Tom Cruise, Katie Holmes i ich rybka / ONS
Tom Cruise, Katie Holmes i ich rybka / ONS

Mogą, a zadanie ma im ułatwić skorzystanie z usług brytyjskiej firmy tłumaczeniowej. Jak podaje serwis tvn24.pl, w Londynie powstała firma specjalizująca się w tłumaczeniach znaczeń imion dzieci w poszczególnych językach. Pomysłowi Brytyjczycy najwyraźniej chcą w ten sposób zarobić na skłonności gwiazd do zbytniej oryginalności - również w nadawaniu imion swoim dzieciom.

 

Czy jednak gwiazdy na pewno tego potrzebują? W końcu nazywając dziecko "Apple" (Gwyneth Paltrow) czy " Sparrow" (Nicole Richie) muszą sobie zdawać sprawę, że nawet w ich rodzimym języku "jabłko" lub "wróbel" to niezbyt szczęśliwe imiona dla dzieci?

Imię "Suri" będzie jednak śmieszne nie tylko dla Włochów. Jak informuje tvn24.pl, "Suri" po japońsku oznacza "kieszonkowca", po francusku "kwaśnieć", zaś tytułowa włoska ryba to "ostrobok pospolity". Śmieszne czy straszne?

Tematy: Katie Holmes

Komentarze