Tłoczno w warszawskich przedszkolach

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W poniedziałek rusza rekrutacja do stołecznych przedszkoli. Już teraz wiadomo, że miejsc może nie wystarczyć dla wszystkich 3-latków.

W warszawskich przedszkolach rekrutacja rusza w poniedziałek
W warszawskich przedszkolach rekrutacja rusza w poniedziałek

Jak informuje "Metro", może powtórzyć się sytuacja sprzed 2 lat, kiedy bez miejsca w przedszkolu zostało 3 tys. dzieci. Pierwszeństwo w przyjęciach będzie przysługiwało 5-latkom, co oznacza, że rodzice wielu 3-latków mogą zostać odprawieni z kwitkiem. Zwłaszcza, że miejsc dla trzylatków jest 12,5 tys., a liczba dzieci w tym wieku wynosi 17,2 tys. Sytuacja najgorzej zapowiada się w Ursusie i na Białołęce.

Jednak według zapewnień władz miasta, problemów nie będzie. Od ubiegłorocznej rekrutacji w Warszawie przybyło bowiem aż 1,5 tys miejsc. Poza tym, jak zaznaczają włodarze, część dzieci została przyjęta już w styczniu, zaś 50 zerówek zostanie przeniesionych do szkół, wobec czego powstaną nowe miejsca dla młodszych dzieci.

Z kolei stołeczni urzędnicy nie chcą się wypowiadać przedwcześnie, znając rozmiarów rekrutacji - wiadomo bowiem, że część rodziców wybiera przedszkola prywatne, a część w ogóle nie posyła maluchów do przedszkola.

Tematy: przedszkole

Komentarze