Telefon wyniszcza plemniki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Mężczyźni, którzy chcą zostać ojcami, powinni ograniczyć rozmowy przez komórkę. Nie tylko z tego powodu, żeby mieć więcej czasu dla partnerki. Przede wszystkim dlatego, że promieniowanie emitowane przez telefon obniża męską płodność.

Częste rozmowy przez telefon komórkowy mogą obniżać męską płodność.
Częste rozmowy przez telefon komórkowy mogą obniżać męską płodność.

Naukowcy z Queen's University w Kanadzie zaobserwowali, że fale elektromagnetyczne wpływają na poziom hormonów w organizmie mężczyzny - donosi brytyjski dziennik "Daily Mail". Co prawda panowie często rozmawiający przez telefon komórkowy mieli więcej testosteronu niż ich mniej gadatliwi koledzy, ale pomimo tego nie byli bardziej płodni. Dlaczego?

Wszystko przez niski poziom innego hormonu - luteinizującego - produkowanego w przysadce mózgowej. Co ma jeden hormon do drugiego? Otóż LH-lutotropina wpływa na sprawną pracę jąder oraz odpowiada za przekształcanie testosteronu w postać aktywną, która wspomaga męską płodność.

Efekt wystawiania mężczyzny na promieniowanie z telefonów komórkowych przypomina reakcję łańcuchową. Mniejszy poziom LH-lutotropiny obniża sprawność jąder i nie przekształca testosteronu w postać aktywną, przez co organizm przyszłego taty produkuje mniej plemników. Dlatego jeśli planujesz zajść w ciążę, na wszelki wypadek wyłącz swojemu facetowi telefon.

Tematy: płodność, męska płodność, testosteron, plemniki, telefon komórkowy

Komentarze