Te mamy zaryzykowały życie dla dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czy można walczyć z rakiem i jednocześnie być w ciąży? A potem mieć zdrowe dziecko? Te kobiety udowadniają, że to możliwe. Wzruszające historie mam, które wygrały z chorobą, publikuje „Przekrój”.

Walka z rakiem jest możliwa także w trakcie ciąży.
Walka z rakiem jest możliwa także w trakcie ciąży.

Kiedy kobieta w ciąży zachoruje na raka, lekarze najczęściej doradzają aborcję. Wtedy jest im łatwiej przeprowadzić chemioterapię, nie ryzykując uszkodzenia płodu. Te matki zdecydowały się jednak walczyć, by ocalić swoje nienarodzone dzieci. I udało im się.

34-letnia Magda Prokopowicz, szefowa fundacji Rak'n'Roll, 36-letnia Monika Dąbrowska, plastyk i projektantka wnętrz, 34-letnia Aleksandra Rawicka, germanistka, i 40-letnia Iwona Dąbrowska, technolog żywności i żywienia. Wszystkie one dowiedziały się w czasie ciąży, że mają raka. Wszystkie zdecydowały się urodzić, choć wiedziały, że mogą tego nie przeżyć, że nowotwór może być szybszy. Wszystkie mają dziś wspaniałe zdrowe dzieci. Magdzie siłę do ciągłej walki z chorobą daje syn Leon, Monika urodziła Maję i Gabrysię i choć pokonała raka - nie chce o nim zapomnieć. Aleksandra jest wdzięczna swojej świetnej onkolog, która pomogła jej przejść przez chorobę, Iwona śmieje się, gdy patrzy na swoją małą rezolutną Wiktorię, ale jak przyznaje, od czasu walki z rakiem nie robi już planów na przyszłość i żyje z dnia na dzień.

Historie kobiet opisanych w tygodniku "Przekrój" można znaleźć również w albumie "Boskie matki" wydanym przez fundację Rak'n'Roll.

Tematy: rak, nowotwór

Komentarze