Szkolny mundurek dyskryminuje dzieci z zaburzeniami identyfikacji płci?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Brytyjska Komisja ds. Równości i Praw Człowieka orzekła, że zmuszanie przez szkoły dziewcząt do noszenia spódniczek (jako części szkolnego mundurka) jest dyskryminujące dla osób transseksualnych.

Czy szkolny mundurek jest dyskryminujący?
Czy szkolny mundurek jest dyskryminujący?

Mundurek może naruszać prawa tych uczennic, które czują się chłopcami. Podobno zmuszanie dzieci do noszenia ciuchów, które jednoznacznie wskazują na ich płeć, jest potencjalnie sprzeczne z prawem.

Brytyjski rząd, przygotowujący obecnie ustawę w sprawie równości, traktuje wytyczne przygotowane przez Komisję ds. Równości i Praw Człowieka bardzo poważnie i chce, aby dzieci, które mają problemy związane z określeniem płci, nie czuły się dyskryminowane. Szkoły, które nie dostosują się do zaleceń, będą musiały liczyć się z określonymi sankcjami prawnymi.

W dyrektywie stworzonej przez komisję czytamy m.in.: - Mundurek jest kwestią kluczową dla transseksualistów w wieku szkolnym. Wiele szkół hołduje ściśle określonym zasadom, które zmuszają dziewczynki i chłopców do noszenia konkretnych ubrań - np. dziewczynki nie mogą nosić spodni. Chodzi tylko o to, aby pomóc szkołom interpretować prawo. -

 

 

 

 

Komentarze