Sześciolatka można wypisać ze szkoły

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

To ostatni rok, w którym można zostawić sześciolatka w zerówce, od przyszłego wszystkie pójdą do szkoły. A co, jeśli ktoś zmienił zdanie i chce zabrać dziecko ze szkoły?

To ostatni rok, w którym można będzie wypisać dziecko z pierwszej klasy i odesłać je do zerówki.
To ostatni rok, w którym można będzie wypisać dziecko z pierwszej klasy i odesłać je do zerówki.

Jak szacuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym do szkoły idzie co piąty sześciolatek - najwięcej maluchów rodzice posyłają do szkół w dużych miastach. W Gdyni jest to 50 proc., w Krakowie 30 proc., w Poznaniu 40 proc. - donosi "Rzeczpospolita".

Jeszcze tylko w tym roku rodzice mogli zdecydować, czy chcą posłać swoje sześcioletnie dziecko do pierwszej klasy, czy może wolą zostawić je na rok w zerówce. Od przyszłego roku obowiązek szkolny obejmie wszystkie sześciolatki. To również ostatni rok, w którym można będzie wypisać swoje dziecko z pierwszej klasy i odesłać je do zerówki.

Co zrobić, jeśli okaże się, że maluch nie jest przygotowany na szkołę? "Ucznia można wypisać z pierwszej klasy, jeśli rodzic znajdzie dla niego miejsce w zerówce" - wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Zborowski-Weychman, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach.

Tematy: szkoła, sześciolatek w szkole

Komentarze