Szef ją obraził i wyrzucił z pracy, bo zaszła w ciążę?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kiedy pani Iza z Białegostoku zaszła w ciążę, myślała, że może liczyć na wsparcie swoich pracodawców. Jak się jednak okazało, nie tylko została zwolniona, ale poniżona i obrażona w czasie rozmowy o zmianie warunków zatrudnienia – podaje serwis tvn24.pl.

Umowa o pracę chroni kobietę w ciąży przed zwolnieniem z pracy
Umowa o pracę chroni kobietę w ciąży przed zwolnieniem z pracy

Początkowo nic nie zapowiadało takiego obrotu sytuacji. Kobieta, pracująca w zawodzie handlowca, miała otrzymać pomoc w postaci przejścia na pracę zdalną, pod warunkiem zmiany formy zatrudnienia z umowy o pracę na umowę-zlecenie. W chwili podpisania umowy, pracodawcy mieli zmienić jednak front i zapowiedzieć, że kobieta może czuć się już zwolniona.

Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny pani Iza poprosiła szefów o kolejne spotkanie. Rozmowa z pracodawcami miała skandaliczny przebieg. Jak podaje serwis tvn24.pl, kobieta z ust żony szefa usłyszała m.in.: - Dla mnie teraz wszystko składa się w jedną całość, że doskonale k… wiedziałaś. Masz umowę i jesteś chroniona, tak? Będziesz chodzić, potem będziesz się źle czuła, potem będziesz musiała jechać na badania, będziesz robić cuda-niewidy… -

Na dowód kobieta przedstawia nagranie z rozmowy. Sprawa jest skomplikowana - z jednej strony pani Iza zgodziła się na zmianę formy zatrudnienia z umowy o pracę na umowę-zlecenie, z drugiej strony ujawnione nagrania świadczą na niekorzyść pracodawców. Sprawę rozstrzygnie białostocki sąd.

 

Komentarze