Szczury na warszawskim placu zabaw

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Rodzice skarżą się na towarzystwo szczurów na placu zabaw w parku Arkadia na warszawskim Mokotowie – donosi serwis tvn24.pl.

Szczury na warszawskim placu zabaw zniechęcają rodziców do spacerów
Szczury na warszawskim placu zabaw zniechęcają rodziców do spacerów

Jak się okazuje, gryzonie zamieszkujące okolice pobliskiego zbiornika wodnego to chroniona odmiana szczura wodnego, która nie ma nic wspólnego ze szczurami zamieszkującymi kanały. W wypowiedzi dla tvn24.pl dr Paweł Grzesiowski, pediatra i ekspert ds. profilaktyki zakażeń, uspokaja: - To są mieszkańcy jezior i krzaków, właściwie nie szkodniki, tylko małe gryzonie, które bardziej wiodą tryb życia wiewiórki czy kreta. -

Chociaż niegroźne, wywołują w rodzicach obawy związane z pogryzieniem maluchów. Jak twierdzą opiekunowie, z którymi rozmawiali reporterzy tvn24.pl, szczury nie boją się ludzi i nie reagują na żadne próby odstraszenia. Rodzice narzekają na opieszałość policji i straży miejskiej, które - ich zdaniem - bagatelizują problem. Najbardziej zaniepokojeni rezygnują z przebywania na placu zabaw.

Plac zabaw znajduje się na obszarze przyrodniczo-krajobrazowym, który zamieszkuje wiele chronionych gatunków. Prostym wyjściem z sytuacji jest jednak zamontowanie siatek i zamkniętych kubłów na śmieci, jak radzi dr Paweł Grzesiowski.

 

 

Tematy: plac zabaw, szczury, gryzonie, park

Komentarze