Szczepionki są bezpieczne - nowy raport

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Szczepionki wywołują autyzm, cukrzycę typu I, padaczkę - z tymi mitami rozprawili się lekarze i naukowcy. Wyniki swoich badań opublikowali w pierwszym od 1994 roku kompleksowym raporcie na temat bezpieczeństwa powszechnie stosowanych szczepionek.

Pojawił się nowy raport o szczepionkach.
Pojawił się nowy raport o szczepionkach.

Raport opublikowany przez Institute of Medicine w USA jest wynikiem m.in. analizy ponad tysiąca opracowań i artykułów dotyczących bezpieczeństwa najczęściej stosowanych szczepionek: MMR, DTaP oraz przeciwko ospie wietrznej, grypie, WZW B, meningokokom, tężcowi i wirusom brodawczaka ludzkiego.

Lektura raportu uspokoi rodziców, którzy obawiają się o zdrowie swoich dzieci wielokrotnie poddawanych obowiązkowym ukłuciom. Okazało się, że udokumentowane są jedynie nieliczne przypadki działań niepożądanych, które do tego były mało groźne i szybko ustępowały - podaje serwis naukowy Science Daily.

Co istotne, padł mit, jakoby szczepionka MMR powodowała u dzieci autyzm, a szczepionka DTaP cukrzycę typu I. Z raportu wynika, że ewentualne komplikacje zdrowotne (tj. drgawki gorączkowe) pojawiały się u dzieci z osłabioną odpornością.

Tematy: autyzm, grypa, szczepionka, szczepienie na grypę, meningokoki, szczepienia dzieci

Komentarze