Starasz się o dziecko? Poznaj ciążowe mity!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Myślisz, że pozycja misjonarska sprzyja poczęciu i że mężczyzna może zostać ojcem w każdym wieku? Heidi Murkoff w swojej nowej książce obala popularne mity na temat płodności i ciąży.

Heidi Murkoff obala ciążowe mity.
Heidi Murkoff obala ciążowe mity.

"What to Expect Before You're Expecting" to książka skierowana do kobiet starających się o dziecko: autorka postanowiła zmierzyć się z często powtarzanymi mitami na temat ciąży, a także kobiecej i męskiej płodności - podaje Sydney Morning Herald (www.smh.com.au).

A oto niektóre z popularnych twierdzeń, które autorka omówiła w swojej nowej publikacji:

  • Kobieta w wieku 20 kilku lat ma 50% szans na poczęcie każdego miesiąca - tak naprawdę prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi zaledwie 20-25%.
  • Do zapłodnienia może dojść nawet 2 dni po owulacji - w rzeczywistości komórka jajowa może być zapłodniona tylko przez około 12-24 godziny po uwolnieniu z jajnika.
  • Pozycja, w jakiej para uprawia seks, może sprzyjać bądź utrudniać poczęcie - to nieprawda, bo zdrowe plemniki poradzą sobie z pokonaniem każdej drogi, także wbrew prawom grawitacji.
  • Mężczyźni nie mają zegara biologicznego - chociaż ojcem może zostać również 50-60-latek, to jakość nasienia u starszych mężczyzn jest dużo gorsza i trudniej o poczęcie.

 

 

Tematy: Heidi Murkoff, starania o dziecko, pozycje seksualne, płodność

Komentarze