Stanik z push upem dla 8-latki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Skandalem w Stanach Zjednoczonych okazała się najnowsza kolekcja amerykańskiej marki odzieżowej Abercrombie & Fitch, która wypuściła na rynek bikini dla 8-letnich dziewczynek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że staniki mają wszyte gąbki imitujące kobiecy biust, a staniki z push upem znalazły się w dziale dziecięcym.

Przeciwnicy bikini dla najmłodszych zarzucają producentowi odzieży seksualizację dzieci.
Przeciwnicy bikini dla najmłodszych zarzucają producentowi odzieży seksualizację dzieci.

Wojnę z producentem rozpętali niezadowoleni rodzice. Ich posty, które firma A&F usunęła już ze swojej strony, cytują zagraniczne media. "Wstydźcie się! Robicie z dzieci obiekty seksualne. To perwersja",  "W świecie, w którym rodzice ciężko pracują, dzieci nie mogą być bezpieczne, bo wy małym dziewczynkom wmawiacie, że będą ładne tylko wtedy, gdy będą mieć kobiecy biust. Usuńcie te stroje ze sklepów!" - to tylko niektóre negatywne komentarze. Przeciwnicy zarzucają producentowi odzieży seksualizację dzieci, a psychologowie podkreślają, że staniki z push upem w dziale dla najmłodszych pokazują małym dziewczynkom, że nie są idealne i już teraz powinny poprawiać swoje ciało.

Tylko bikini z push upem

Abercrombie & Fitch nie daje możliwości wyboru - poza wypchanym bikini dziewczynki nie mogą wybierać wśród innych produktów plażowych - w ofercie nie znalazły się żadne stroje jednoczęściowe. Tymczasem chłopcy mogą wybierać wśród kilku rodzajów kąpielówek, w tym w różnego rodzaju szortach.

Firma, poza usunięciem negatywnych komentarzy ze swojej strony, nie zareagowała. Nikt z A&F nie zabrał głosu w dyskusji, a kontrowersyjne bikini nadal widnieje na stronie i jest dostępne w sprzedaży.

Abercrombie & Fitch to marka odzieżowa z wieloletnią tradycją. Powstała w 1892 roku, a jej ubrania nosili tacy Amerykanie, jak np. Greta Garbo, Katherine Hepburn, Clark Gable, John Steinbeck i Ernest Hemingway.

Konserwatywni Brytyjczycy

Inaczej było w przypadku podobnej oferty - tym razem skierowanej do dzieci w Wielkiej Brytanii. Tam w takich sklepach jak Marks&Spencer czy Primark w zeszłym roku pojawiły się podobne produkty, które również wzbudziły kontrowersje. Głos w dyskusji zabrał nawet minister David Cameron. Pod ostrzałem krytyki sklepy wycofały staniki z push upem z oferty i sprawa przycichła.

Tematy: biustonosz, stanik, push up, bikini dla dzieci

Komentarze