Sprzątaj częściej dla zdrowia dziecka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czysty dom to zdrowy dom, szczególnie, że jak donoszą naukowcy, odkurzanie i mycie podłóg to najprostszy sposób na pozbycie się z otoczenia związków ołowiu, bardzo szkodliwych dla dzieci.

Częste sprzątanie to inwestycja w zdrowie.
Częste sprzątanie to inwestycja w zdrowie.

W nieszkodliwym z pozoru domowym kurzu osadzają się niebezpieczne toksyny, m.in. ołów, mające niekorzystny wpływ na rozwój mózgu - przekonują kanadyjscy naukowcy z Simon Fraser University. Co ważne, zdaniem uczonych nawet niskie stężenie tych związków chemicznych ma zgubny wpływ na organizm.

Jaki to wpływ? U noworodków, których mamy miały częsty kontakt ze związkami ołowiu, można zaobserwować wady rozwojowe, u starszych dzieci mogą pojawić się kłopoty z koncentracją, astma, zwiększa się również ryzyko wystąpienia nowotworów - pisze brytyjski dziennik "Daily Mail", powołując się na ustalenia kanadyjskich naukowców. Badacze przypominają przy okazji, że kobiety w ciąży powinny unikać przebywania nie tylko w mieszkaniach zakurzonych, ale również w świeżo odnawianych ze względu na chemiczne opary wydobywające się ze schnących farb i lakierów.

Tematy: sprzątanie, zdrowie dziecka, astma

Komentarze