Sportowcy rodzą się w styczniu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Dzieci urodzone w pierwszych miesiącach roku mają większe szanse na zostanie gwiazdami sportu – twierdzą naukowcy z Australii.

Sportowcy częściej przychodzą na świat w styczniu.
Sportowcy częściej przychodzą na świat w styczniu.

Dr. Adrian Barnett z Uniwersytetu w Queensland - na podstawie badań prowadzonych wśród sportowców - ustalił, że miesiąc, w którym dziecko przychodzi na świat, ma ogromny wpływ na jego zdrowie, kondycję i zdolności sportowe w przyszłości - podaje serwis newstrackindia.com.

Co więcej, okazuje się, że to właśnie dzieci urodzone na początku roku częściej grają w szkolnych drużynach sportowych i cieszą się lepszą od rówieśników kondycją.

Te zaskakujące wnioski naukowiec tłumaczy w następujący sposób: dzieci ze stycznia mają fizyczną przewagę nad rówieśnikami urodzonymi w drugiej połowie lub pod koniec roku, są zwykle wyższe, silniejsze i bardziej rozwinięte, wybijają się więc na zajęciach sportowych, częściej podejmują aktywność i rozwijają swoje sportowe umiejętności. To z kolei nie pozostaje bez znaczenia na ich zdrowie w dorosłym życiu.

Różnice są szczególnie widoczne pomiędzy dziećmi urodzonymi w styczniu, a tymi, które na świat przyszły w grudniu tego samego roku.

Tematy: termin porodu, sport

Komentarze