Sport pomaga dzieciom w życiu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jeśli jeszcze nie wysłałaś swojego dziecka na zajęcia sportowe, warto zrobić to jak najszybciej. Jak pokazują badania naukowe, sporty zespołowe wpływają na rozwój dzieci. Nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.

Sport to dla dziecka coś więcej niż tylko walka o wynik.
Sport to dla dziecka coś więcej niż tylko walka o wynik.

Zdaniem naukowców z kanadyjskiej uczelni Queen's University, sport to dla dzieci coś więcej niż tylko walka o najlepszy wynik. Mali zawodnicy nawet nie zdają sobie sprawę, jak pozytywnie aktywność fizyczna wpływa na ich rozwój - także na rozwój umiejętności współpracy i rozwiązywania konfliktów w grupie. Uczeni podkreślają, że dzieci uprawiające sporty zespołowe mają przy tym lepszą samoocenę. Nie porównują się z konkretnymi rywalami, czują za to, że są częścią drużyny. Dzięki temu częściej podejmują inicjatywę i zachęcają innych do podejmowania aktywności.

Jak informuje serwis naukowy EurekAlert!, powołując się na wyniki badań kanadyjskich naukowców, sport ma największy wpływ na rozwój psychiczny dzieci w wieku od 9 do 19 lat. Przy czym najlepiej sprawdza się aktywność zespołowa, ponieważ pozwala na swobodne rozwijanie zainteresowań młodego zawodnika. Indywidualne zajęcia nie mają już takiego wpływu na rozwijanie cech społecznych.

Tematy: sport, rozwój dziecka, rozwój społeczny dziecka

Komentarze