Spokojna głowa na wakacjach dzięki... Rejestrowi Dłużników ERIF

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wakacje już niedługo. To czas letnich urlopów, ale też wyjazdów naszych dzieci na kolonie, obozy i wycieczki. Kiedy dziecko wyjeżdża, rodzicom trudno jest się zrelaksować, nawet jeśli wiedzą, że dobrze zaplanowali wyjazd swojej pociechy. Powodem jest nie tylko troska o bezpieczeństwo dzieci.. Coraz częściej obawiamy się bankructwa organizatora letniego wyjazdu. Dlatego, jeszcze przed wykupieniem wczasów, wycieczki czy kolonii warto nie tylko dokładnie sprawdzić umowę, lecz także organizatora wypoczynku. Można to zrobić w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. Tylko tam można znaleźć ponad 190 biur podróży zadłużonych łącznie na ponad 1,3 miliona złotych.

W Polsce co roku bankrutują organizatorzy grupowego wypoczynku. To wystarczający powód, żeby sprawdzić zarówno ofertę touroperatora, jak i jego sytuację finansową. Kłopoty przewoźnika czy organizatora wypoczynku mogą popsuć zasłużony urlop, zszargać nerwy, a w sytuacji, gdy na wczasy zostały wysłane dzieci, doprowadzić rodziców do ogromnego stresu. Aby tego uniknąć, można sprawdzić organizatora wypoczynku w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. Dzięki temu można mieć pewność, że wakacyjny wyjazd upłynie bez przykrych niespodzianek.

- Wygodny i  spokojny wypoczynek dzieci poza domem to także okazja do odpoczynku rodziców - podkreśla Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. - Aby w pełni z niego skorzystać, warto zadbać m.in. o odpowiedzialnego organizatora wypoczynku naszych dzieci. Należy nie tylko zajrzeć do Centralnej Ewidencji i Wykazu w Turystyce (MSiT), by sprawdzić organizatora, ale również przyjrzeć się jego sytuacji finansowej i sprawdzić, czy dane na jego temat nie znajdują się w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. W ten sposób dowiemy się, czy dana firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, ma wymagane ubezpieczania i czy ma płynność finansową.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Aby w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem, należy zadbać o podpisanie odpowiedniej umowy, dokładnie sprawdzić, za co się płaci i zweryfikować, czy świadczenia te są wypunktowane w umowie. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na dodatkowe koszty i atrakcje, które nie są wliczone w podany koszt wyjazdu. Szczególnie ważny jest zapis o czasie trwania wyjazdu, rodzaju i standardzie transportu, dokładnym miejscu pobytu i jego standardzie, liczbie posiłków, a także harmonogramie zajęć i aktywności wliczonych w cenę wyjazdu.

Jak sprawdzić biuro podróży?

W Rejestrze Dłużników ERIF można sprawdzić biuro podróży, agencję turystyczną, ośrodek wypoczynkowy i każdego organizatora wypoczynku. Weryfikacji najłatwiej dokonać za pośrednictwem Internetu w serwisie infoKonsument.pl lub osobiście w biurze Rejestru w Warszawie przy placu Bankowym 2. Aby skorzystać ze sprawdzenia w serwisie infoKonsument.pl, wystarczy się zaraejestrować i po zalogowaniu podać numer identyfikacji podatkowej (NIP) firmy, którą chce się sprawdzić. W przypadku odnalezienia informacji o zadłużeniu organizatora wyjazdów turystycznych, warto poważnie zastanowić się nad jego zmianą. W Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. można odnaleźć także informacje pozytywne o sumiennie uregulowanych płatnościach. To dobra wiadomość i pewna forma referencji. Biura podróży czy agencje turystyczne, które mogą pochwalić się wpisami pozytywnymi o terminowo opłacanych zobowiązaniach, są organizatorami godnymi zaufania.

Jak działa usługa monitoringu?

Jeżeli zapadnie decyzja o wcześniejszym zakupie wczasów, nie należy poprzestawać na jednorazowym sprawdzeniu firmy organizującej wypoczynek. Podczas oczekiwania na wyjazd sytuacja finansowa organizatora urlopu może ulec zmianie, dlatego warto skorzystać z usługi monitoringu w BIG. Dzięki niej nie będzie trzeba pamiętać, aby co jakiś czas kontrolować sytuację finansową biura. Wystarczy raz założyć monitoring biura podróży w serwisie infoKonsument.pl, wpisując NIP konkretnego touroperatora. Jeżeli w bazie Rejestru Dłużników ERIF pojawi się jakakolwiek informacja związana z monitorowanym przedsiębiorstwem, do zainteresowanego zostanie wysłany e-mail.

Jeśli weryfikacja organizatora wypoczynku przebiegła poprawnie i nic nie stoi na przeszkodzie, aby szykować się na zasłużony urlop, warto pamiętać o trzech złotych zasadach wypoczynku!

  1. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną i aktywną, zaplanuj czas na odpoczynek według dostępnych przewodników i blogów podróżniczych. Jeśli wolisz odpoczywać mniej aktywnie i leniwie, wypełnij walizkę książkami, muzyką, krzyżówkami lub grami planszowymi, w zależności od tego, co najbardziej lubisz.
  2. Jeśli lubisz przebywać z ludźmi, zabierz na wypoczynek przyjaciół lub wybierz znany turystyczny kurort. Jeśli ważniejszy jest dla Ciebie odpoczynek od ludzi i ich prywatnych spraw, zadbaj o swój całkowity spokój i relaks, wybierając wakacje pod gruszą - niekoniecznie na terenie Polski.
  3. Jeśli sprawy prywatne będą Cię trapić w trakcie urlopu, pomyśl, że po Twoim powrocie nadal tam będą, a urlop przeminie bezpowrotnie.

 

 logo

 

 

 

Tematy: wakacje, biuro podróży, rejestr dłużników, ogłoszenie upadłości, erif

Komentarze