W poszukiwaniu prawdziwych zabawek

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przedstawiamy zwycięzców w kategorii „slow toys” w 2013 r.

Większość zabawek wyprodukowanych zgodnie z ideą "slow" jest zrobiona z drewna. Fot. Shutterstock.com
Większość zabawek wyprodukowanych zgodnie z ideą "slow" jest zrobiona z drewna.

Zgodnie z ideą ruchu "slow", wszystko co chce zasłużyć na zaszczytne miano bycia "powolnym", powinno być tworzone z uwagą, z dobrych materiałów, oznaczać się wysoką jakością, zwracać się w kierunku tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań i natury. Powinno też stwarzać człowiekowi przestrzeń, którą ten może wypełnić sobą na różne sposoby. Często bywa też określane słowem "prawdziwy". "Slow" może być właściwie wszystko (przedmioty, aktywności, usługi itd.), a więc także zabawka. Jak powinna wyglądać? Tutaj znajdziesz jej rysopis i rzucisz okiem na listę zabawek, które wygrały w 2012 roku w kategorii "slow". Tegoroczni zwycięzcy poniżej:

Drewniany wózek dla lalek firmy Moover

 

Wózek Moover

Chwalony jest głównie za wysoką jakość, klasyczne, piękne, proste kształty i… pojemność. Wśród dorosłych ta ostatnia zaleta może nie zawsze znajdzie zrozumienie, ale każdy maluch wie, jak trudno jest zmieścić wszystkich ulubieńców w zwykłym wózku (a przecież wiadomo, że każdy ma ochotę na przejażdżkę).

Fot. z http://slowtoymovement.com

Sześcian aktywności firmy East Coast

East Coast Activity Cube

Fot. z http://slowtoymovement.com

To drewniane pudełko jest zbiorem ulubionych edukacyjnych zabaw małych dzieci. Na jednej ścianie jest labirynt, na drugiej rollercoaster dla koralików, trzecia to zegar ze wskazówkami do przesuwania, czwarta - tablica do rysowania, a piąta - cymbałki. Czym to pudło zasłużyło sobie na wyróżnienie? Eksperci zwracają uwagę na to, że świetnie wpływa na rozwój poznawczy, motorykę małą i do tego rozwija kreatywność. Poza tym świetnie sprawdzi się w małym mieszkaniu. W końcu zastępuje 5 sporych zabawek. Poza tym po odwróceniu do góry dnem budowli z pręcików i koralików, otrzymamy stosunkowo łatwy do przechowywania sześcian, który może też grać rolę stoliczka.

Trójkołowy rowerek firmy GALT

GALT Tiny Trike

Fot. z http://slowtoymovement.com

Przenośna straż pożarna firmy HABA

HABA My First Play World Fire Brigade

Fot. z http://slowtoymovement.com

Nic tutaj nie wyje, nie miga, ani nawet samo nie jeździ. Można powiedzieć, że ten drewniany zestaw jest zaprzeczeniem tego, z czym wielu rodzicom kojarzy się zabawkowa straż pożarna. Ale właśnie dlatego, że nic tu nie dzieje się samo, a zabawka nie bawi się za dziecko, znajdzie się miejsce na wyobraźnię i kreatywność maluchów. I to właśnie spodobało się jurorom.

Czytaj dalej na następnej stronie: W poszukiwaniu prawdziwych zabawek


Tematy: zabawki, slow trend, prezenty dla dzieci

Komentarze