Seks na stojąco zabezpiecza przed ciążą, czyli co Amerykanie wiedzą o antykoncepcji

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chociaż większość młodych Amerykanów uprawiających seks uważa, że ciąża powinna być zaplanowana, to prawie połowa z nich nie stosuje regularnie antykoncepcji.

Niski poziom wiedzy o antykoncepcji wśród młodych Amerykanów jest zaskakujący
Niski poziom wiedzy o antykoncepcji wśród młodych Amerykanów jest zaskakujący

Tak pokazują wyniki badań National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy, opublikowane przez CNN.Ankietą zostało objętych 1800 osób między 18. a 29. rokiem życia. Wyniki badań są zaskakujące. Aż 63 proc. ankietowanych przyznało, że ich wiedza o działaniu pigułek antykoncepcyjnych jest niewielka. 30 proc. badanych jako niewystarczającą oceniło również swoją wiedzę związaną ze stosowaniem prezerwatyw.

Jeszcze bardziej przerażające są mity związane z seksem, w jakie wierzą młodzi ludzie. 28 proc. mężczyzn wierzy, że stosowanie 2 prezerwatyw jednocześnie lepiej chroni przed ciążą (co w rzeczywistości prowadzi do uszkodzenia kondomów), zaś 18 proc. sądzi, że seks w pozycji stojącej jest wystarczającym zabezpieczeniem przed zajściem w ciążę.

Jednocześnie 27 proc. ankietowanych kobiet i 34 proc. mężczyzn stwierdziło, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej może spowodować raka.

 

 

 

 

Tematy: antykoncepcja

Komentarze