Sąd odbiera dzieci „dziwnym” rodzicom

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Sąd odebrał już czworo dzieci rodzicom z Poznania, kolejne, zaledwie 2-tygodniowe, również będą musieli oddać. Pracownicy opieki społecznej i sąd twierdzą, że ta rodzina jest „dziwna”.

Rodzice stracili prawa do opieki nad czworgiem dzieci.
Rodzice stracili prawa do opieki nad czworgiem dzieci.

Sytuację Agnieszki i Marka z Poznania przedstawili reporterzy programu Prosto z Polski w telewizji tvn24. Rodzicom odebrano już prawa do opieki na czworgiem dzieci, sąd wszczął też postępowanie o pozbawienie ich praw rodzicielskich do najmłodszego, nowonarodzonego synka.

Problemy rodziny zaczęły się 8 lat temu, to wtedy sąsiedzi zawiadomili opiekę społeczną, twierdząc, że para "dziwnie" żyje, zwracali też uwagę na niejasne relacje pomiędzy matką a jej ponad 20 lat starszym partnerem. Rodzina nie przyjęła wówczas żadnej pomocy, jednak kiedy na zapalenie płuc zmarła ich najmłodsza córka, kurator sądowy postanowił odebrać im pozostałe dzieci.

Rok później zmarł również nowonarodzony syn pary - był wcześniakiem.

Rodzice o śmierć córki oskarżają lekarzy i policję, nie chcą pomocy i uważają, że zapewniają dzieciom wszystko, co niezbędne. Sąd z kolei jest zdania, że panująca w domu bieda, a także "destrukcyjne uzależnienie" kobiety od partnera to wystarczające powody, by odebrać dzieci rodzicom.

 

 

Tematy: prawa rodzicielskie, opieka społeczna, MOPS

Komentarze