Rodzice otyłych dzieci będą karani?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Josef Klaus, prezes niemieckiego związku nauczycieli, uważa, że dziecięca otyłość jest winą rodziców, a jej tolerowanie to forma znęcania się nad dzieckiem, która powinna być karana – donosi brytyjski „Telegraph”.

Rodzice lekceważący problem dziecięcej nadwagi mogą być pozbawieni dodatków rodzinnych
Rodzice lekceważący problem dziecięcej nadwagi mogą być pozbawieni dodatków rodzinnych

Wszystko wynika z alarmujących danych - okazuje się bowiem, że aż 51 proc. dorosłych Niemców ma problemy z nadwagą. 60 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet ma wskaźnik BMI wyższy niż 25, z czego odpowiednio 16 i 14 proc. powyżej 30, co oznacza poważną otyłość.

Oblicz swoje BMI

Na dodatek problemy niemieckich dzieci i nastolatków nie wróżą zmian na lepsze. - Kiedy rodzice nie upewniają się, czy ich dzieci jedzą zdrowo i wykonują wystarczająco dużo ćwiczeń, to może być prowadzić do początków nadwagi, a w skrajnych przypadkach otyłości - mówi Klaus. Jego zdaniem, w zapobieganiu i walce z dziecięcą nadwagą większy udział powinni mieć również lekarze - poprzez regularne pomiary wagi i konsultacje dietetyczne. Stąd też pomysł, aby rodziców, którzy nie zwracają uwagi na zdrowie dziecka - pomimo odpowiednich zawiadomień - ukarać poprzez odebranie zasiłków rodzinnych i świadczeń socjalnych.

Co robić, gdy dziecko ma nadwagę? Radzi Sylwia Leszczyńska, dietetyk:

Tematy: nadwaga, otyłość, waga dziecka

Komentarze