Rodzice nie wiedzą, jak wychowywać dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zaledwie 8% rodziców uzyskało ocenę dobrą lub bardzo dobrą w ogólnopolskich testach sprawdzających poziom kompetencji wychowawczych. Wyniki badania skłoniły Rzecznika Praw Dziecka oraz Fundację Kidprotect.pl do zorganizowania kampanii społecznej „Mądrzy rodzice”.

Rusza kampania społeczna "Mądrzy rodzice".
Rusza kampania społeczna "Mądrzy rodzice".

W pierwszym ogólnopolskim badaniu przeprowadzonym przez firmę MillwardBrown SMG/KRC sprawdzającym wiedzę rodziców na temat rozwoju dzieci i skutecznych metod wychowawczych aż 17% rodziców uzyskało ocenę niedostateczną, a 41% - mierną.

Okazuje się więc, że większość rodziców nie potrafi poradzić sobie z wychowaniem dzieci, nie wie również, że wzrost agresji i złe zachowanie młodzieży to właśnie skutki błędów wychowawczych. "Chcemy, aby rodzice przyjrzeli się relacjom panującym w rodzinie i uświadomili sobie, że wszystko, co powiedzą lub zrobią, będzie miało wpływ na przyszłość ich dzieci" - mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Kampania społeczna "Mądrzy rodzice" to cykl warsztatów i szkoleń, zajęcia dla rodziców rozpoczną się wraz z początkiem przyszłego roku, a poprowadzą je m.in. psycholog Dorota Zawadzka i sędzia Anna Maria Wesołowska. Więcej informacji na stronie www.madrzy-rodzice.pl.

 

 

Tematy: wychowanie, rodzice, "Mądrzy rodzice", kampania społeczna "Mądrzy rodzice"

Komentarze