Rodzice nagradzają dzieci fast foodami

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Frytki, hamburger, cola - nikt nie ma złudzeń, że jedzenie w fast foodach jest jedną z głównych przyczyn otyłości u dzieci. Dlaczego więc tak wiele rodzin stołuje się w barach i restauracjach serwujących tego typu jedzenie?

Wielu rodziców zabiera dzieci do restauracji fast food w nagrodę.
Wielu rodziców zabiera dzieci do restauracji fast food w nagrodę.

Problemowi przyjrzeli się naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W ciągu sześciu tygodni przeprowadzili badanie z udziałem 544 rodzin z dziećmi, które odwiedziły restaurację fast food. Pytali rodziny o to, co jedli i dlaczego, a wyniki swoich badań opublikowali w piśmie "Childhood Obesity".

Okazało się, że dla dzieci posiłek w restauracji fast food jest… nagrodą. Jednocześnie rodzice podkreślali, że dla nich samych taki bar to idealne miejsce, w którym można tanio zjeść. Pojawił się też argument, że dzieci po prostu lubią tę żywność. Co ciekawe, okazało się również, że zabawki dołączane do posiłków nie przyciągają uwagi najmłodszych tak bardzo, jak sądzono.

A co najczęściej jedzą dzieci? Przedszkolaki - frytki, chicken nuggetsy, cheeseburgery i hamburgery, a do picia - colę. Starsze dzieci decydowały się na podobne menu oraz gorącą szarlotkę i ciasteczka czekoladowe.

Warto przy tym pamiętać, że posiłek typu fast food pokrywa nawet całodzienne zapotrzebowanie kaloryczne najmłodszego dziecka!

Tematy: fast food, nadwaga, dieta dziecka

Komentarze