Rodzice chcą ochroniarzy w szkołach

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Co czwarta szkoła podgląda swoich uczniów za pomocą kamer monitoringu. Ale dla rodziców to i tak za mało. Żądają wprowadzenia umundurowanych ochroniarzy do szkół.

Rodzice chcą monitoringu w szkołach.
Rodzice chcą monitoringu w szkołach.

To przejaw histerii czy przemyślana reakcja na rosnącą przestępczość wśród nieletnich? Z badań cytowanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" wynika, że aż 67 proc. rodziców nie ma nic przeciwko kamerom i monitoringowi w szkołach, a 61 proc. jest przekonanych, że szkoły nie zapewniają uczniom bezpieczeństwa.
To przekonanie nie jest pozbawione podstaw. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w ubiegłym roku na terenie szkół popełniono ponad 26 tysięcy przestępstw. To prawie o jedną czwartą więcej niż w 2009 roku. Jednak zdaniem policji te statystyki należy odczytywać inaczej. Większa liczba ujawnionych przestępstw ma oznaczać lepszą współpracę funkcjonariuszy z rodzicami i szkołą.
Jednak rodzice nie kryją swoich obaw o bezpieczeństwo dzieci. Zatrudnienia firm ochroniarskich przez szkoły domaga się 47 procent rodziców uczniów gimnazjalnych i 44 procent rodziców dzieci uczęszczających do podstawówek - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Tematy: szkoła, bezpieczeństwo w szkole

Komentarze