Protesty przeciw paradzie równości w trosce o dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W lipcu w Warszawie ma się odbyć Europejska Para Gejów i Lesbijek EUROPRIDE, która według jej przeciwników nie tylko propaguje związki osób tej samej płci, ale również doprowadzi do możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Parada równości w Warszawie ma przejść ulicami Krakowskiego Przedmieścia 17 lipca
Parada równości w Warszawie ma przejść ulicami Krakowskiego Przedmieścia 17 lipca

O liście otwartym przeciwko paradzie poinformowała sobotnia "Rzeczpospolita". Wtedy sygnatariuszami listu było 31 osób, w tym aktor Mirosław Baka, muzycy Paweł Kukiz i Adam Nowak z zespołu "Raz Dwa Trzy" czy prof. Andrzej Zoll, były rzecznik praw obywatelskich.

W liście opublikowanym na łamach "Rzeczpospolitej" i na stronie Fundacji Mama i Tata można przeczytać m.in.: - Akceptujemy prawo dorosłego człowieka do wyboru swojej drogi życiowej. Uważamy jednak, że nie składa się na nie niczym nieograniczone prawo do posiadania i wychowywania dzieci. - Według organizatorów imprezy, parada ma wymiar symbolicznej imprezy kulturalnej i nie propaguje prawa do adopcji przez pary homoseksualne.

Wczoraj apel zebrał już ponad 1 300 podpisów. Sprzeciw polskich środowisk artystycznych wywołał spore zdziwienie. Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego w rozmowie z TOK FM powiedział: - Na zachodzie jest tradycją, że osoby znane - aktorzy i piosenkarze - popierają prawa człowieka. U nas jest inaczej. Każdy ma taki Hollywood na jaki zasłużył. -

Parada ma się odbyć 17 lipca na Krakowskim Przedmieściu.

 

Tematy: adopcja, homoseksualizm, prawa człowieka, parada równości, prawa gejów, prawa lesbijek

Komentarze