Problemy z nadwagą zaczynają się w 3. miesiącu życia

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Z pulchnych niemowlaków wyrastają dorośli z cukrzycą typu 2, podwyższonym poziomem cholesterolu i nadciśnieniem – wynika z artykułu opublikowanego w „Clinical Pediatrics”. Jak się okazuje, problemy z nadwagą mogą się zaczynać już ok. 3 miesiąca życia.

Walka z nadwagą i otyłością powinna się zaczynać już ok. 2. roku życia dziecka
Walka z nadwagą i otyłością powinna się zaczynać już ok. 2. roku życia dziecka

Dr John Harrington, pod którego kierunkiem przeprowadzono badania, ostrzega: - Lekarze zbyt często zwlekają z podjęciem leczenia, czekając na pojawienie się poważnych problemów. Z badań wynika, że zapobieganie otyłości powinno się odbywać dużo wcześniej. -

Badaniem zostało objętych 111 dzieci z BMI wyższym o 85 proc. od średniej odpowiedniej dla wieku. Okazało się, że do ukończenia 2. roku życia ponad połowa dzieci zmagała się z nadwagą, zaś do 5. urodzin wskaźnik wynosił już 90 proc. Z przeprowadzonycgh badań wynika, że walka z nadwagą dziecięcą powinna się zaczynać już ok. 2. roku życia dziecka.

 

Otyłość dzieci jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych. Niektóre szpitale oferują nawet specjalne programy edukacyjne związane z odżywianiem dzieci oraz programy odchudzające dla najmłodszych.

 

 

Anna Mateuszczyk, pediatra, opowiada o prawidłowej wadze kilkulatków:

 

 

 

Tematy: dieta, nadwaga

Komentarze