Problemy z kupnem testu ciążowego?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Aptekarz nie ma powodów, by odmówić sprzedaży testu ciążowego. Może się jednak zdarzyć, że zostaniesz nieuprzejmie potraktowana – w skrajnych przypadkach farmaceuta może nawet wyśmiewać się z twojej ewentualnej „wpadki”.

Czy kobiety muszą się wstydzić kupowania testów ciążowych i pigułek antykoncepcyjnych?
Czy kobiety muszą się wstydzić kupowania testów ciążowych i pigułek antykoncepcyjnych?

Portal Wirtualna Polska opisuje historię 26-letniej Magdy, którą upokorzenie ze strony aptekarza spotkało w jednej z warszawskich aptek. - Aptekarz zamiast przynieść preparat, dostarczył jej zestaw natrętnych pytań: "Wpadło się, co? Nie słyszała pani o tabletkach, prezerwatywach? Była chwilka zapomnienia, a teraz 9 miesięcy i będzie dziecko? A chce już pani mieć dzieci?" - czytamy w portalu.

Nieuprzejmość i złośliwe komentarze dotykają nie tylko kobiet kupujących testy ciążowe. Niepotrzebne - wiązane z życiem osobistym - komentarze spotykają również klientki kupujące w aptekach środki antykoncepcyjne - pigułki, prezerwatywy.

- Ale najbardziej przykre jest celowe przeszukiwanie asortymentu w aptece - miejscu, gdzie opisana jest każda szafka, półka i szufladka. Zdarza się, że opakowanie o "wstydliwej" zawartości ląduje na ladzie z hukiem, rzucone przez panią lub pana magister - podaje portal.

Na szczęście testy ciążowe to nie środki dostępne wyłącznie na receptę. Jeśli krępujesz kupić test w aptece, zawsze masz do wyboru samoobsługową drogerię.

Komentarze