23 pomysły na prezenty na Dzień Ojca

Ocena: 3.63/5 Głosów: 4
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Laurka-łamigłówka, kanapka-portret, kupon "buziak", książka "wszystko o moim tacie" i inne podarunki, którymi dziecko może zachwycić tatę

Z okazji Dnia Ojca malucha można ubrać w koszulkę z napisem "Mój tata - mój bohater". Fot. Shutterstock.com
Z okazji Dnia Ojca malucha można ubrać w koszulkę z napisem "Mój tata - mój bohater".

 

Przeszukałyśmy sieć w poszukiwaniu ciekawych pomysłów na prezenty, które dziecko może wręczyć tacie w Dniu Ojca. Wybrałyśmy te, które malec może wyprodukować sam lub z pomocą mamy. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia, które nas zainspirowały, odwiedź profil Mamazone na Pintereście.

 

 1. T-shirt dla taty z napisem "Tata od (tu wpisujemy rok urodzin dziecka)"

 2. Laurka - łamigłówka. Najpierw trzeba narysować kwadrat i go pokratkować. Niech ma np. 10 rzędów i 10 kolumn. W każdą kratkę trzeba wpisać literę (w tym wypadku będzie ich 100). Taty zadaniem będzie odnalezienie wpisanych pionowo, poziomo lub po skosie przymiotników, którego go określają np. "miły", "kochany", "dobry", "mądry" itp. Przygotowując laurkę najłatwiej zacząć od wpisania odpowiednich słów, a dopiero później powstawiania dowolnych literek w wolne pola. Wszystko trzeba oczywiście opatrzyć odpowiednim nagłówkiem np. "Mój tata jest…".
 3. T-shirt dla dziecka z napisem "Mój tata = mój bohater!" albo "Mam wspaniałego Tatę!". Niespodzianka polega na ubraniu dziecka w taką koszulkę i zaprezentowaniu się tacie w Dniu Ojca.
 4. Kupony, czyli małe karteczki papieru, na których jest napisane np. "Kawa", "Buziak", "Dzień władzy nad pilotem od telewizora" itd. Tata może wykorzystać kupony w dowolnym momencie np. wybiera kupon z napisem "kawa" i dziecko przynosi kawę. Oczywiście to, co jest napisane na kuponach musi być dostosowane do wieku i możliwości dziecka.
 5. Zdjęcie z serii "tak jak tata" - można wyciąć z papieru brodę, wąsy i/lub okulary i nakleić na duże zdjęcie portretowe dziecka. Inną wersją zdjęcia "tak jak tata" będzie zdjęcie dziecka w ubraniu taty. Takie fotografie bywają naprawdę urocze.
  Sprawdź, 10 pomysłów na prezenty hand made.

 6. Świąteczne menu. Dziecko rysuje w różnych miejscach kartki kolejne pozycje menu np. jabłko, jajko, szklankę wody, truskawkę. Wieczorem lub rano wręcza ją tacie i prosi o zaznaczenie kółkiem tego, co tata chciałby zjeść w Dniu Ojca. Potem przynosi wszystko na tacy, albo jeśli jest mniejsze, w rękach.
 7. Zdjęcie z cyklu "Niedaleko pada jabłko od jabłoni". Mama robi tacie i dziecku zdjęcie w czasie ich snu. Oczywiście chodzi o to, by złapać ich w tej samej lub podobnej pozycji ;)
 8. Tekturowy medal na wstążce.

 9. Zdjęcie z życzeniami. Dziecko staje na tle czarnej tablicy, na której są napisane kredą życzenia dla taty.
 10. Korona z papieru.

 11. Ogromny plakat (najlepiej wielkości kilkulatka) zawieszony w widocznym miejscu w mieszkaniu z nagłówkiem "Mam wspaniałego tatę bo…" i wypisanymi wszystkimi dowodami na wspaniałość.
 12. Puzzle, z których można ułożyć obrazek z napisem "Kocham Cię Tato". W sklepach można dostać czyste białe puzzle do kolorowania.
 13. Laurka w kształcie koszuli z krawatem zrobionej metodą orgiami. Ten prezent to prawdziwy hit w sieci.
 14. Zdjęcie uśmiechniętych dzieci trzymających literki układające się w słowo "tata" (oczywiście jeśli macie mniej niż czworo dzieci, musicie zrobić kolaż z literek).
 15. Książka "Wszystko o moim tacie". To może być zeszyt z wklejonymi zdjęciami taty, rysunkami jego ulubionych potraw, informacjami o zaletach czy ulubionych zajęciach.
 16. Plakat od córki z napisem "Kiedyś znajdę swojego księcia, ale mój tata zawsze będzie moim królem". Od syna "Niektórzy ludzie nie wierzą w superbohaterów. Nie znają mojego taty!"

 17. Dyplom, na którym jest wyrysowany puchar i napis "Najlepszy Tata na świecie".

 18. Krawat z papieru na sznurku z napisem "Supertata"

 19. Dowolne ciasteczko z wbitym patyczkiem do szaszłyka, do którego jest przylepiona tekturka z napisem "Kocham Cię Tato".

 20. Kanapka - portret taty. Na owalnym lub okrągłym kawałku chleba można położyć oczy z plasterków ogórka, na to kawałki czarnych oliwek jako źrenice, nos z zielonej oliwki, uśmiech z kawałka pomidora itp. Oczywiście nie może się obejść bez wyciętych z żółtego sera lub szynki liter, z których można ułożyć napis "tata".
 21. Prosty deser np. dziecko wkłada truskawki do miseczki i na to nakłada bitą śmietanę.

 22. Laurka z napisem "Kocham Cię tato" - ta klasyka zawsze się sprawdza.                   

 23. Tekturowa opaska na kubek (taka jakie dodają w kawiarniach z gorącymi napojami na wynos) z napisem "Kubek supertaty".

Zobacz też: Ubieranki na Dzień Ojca

Komentarze