Lista życzeń na Boże Narodzenie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Co roku kupujesz prezenty także dla dzieci z domów dziecka? Sprawdź, czego najbardziej potrzebują.

Polskie domy dziecka najchętniej przyjęłyby prezenty w postaci chemii i kosmetyków. Fot. Shutterstock.com
Polskie domy dziecka najchętniej przyjęłyby prezenty w postaci chemii i kosmetyków.

W listopadzie tego roku firma Jelp zadzwoniła do 50 domów dziecka (to mniej więcej 15 proc. wszystkich domów dziecka w Polsce), by zapytać o najważniejsze potrzeby. Z wywiadów telefonicznych wynika, że najlepszymi darami byłyby produkty chemiczne i kosmetyki (wskazało na nie 68 proc. rozmówców). Na drugim miejscu jest odzież i obuwie (48 proc.), a na trzecim - pieniądze (46 proc.) - wydano by je głównie na ferie i wakacje dzieci, meble oraz remont. Na czwartym miejscu znalazło się  RTV/AGD (42 proc.), piąte ex aequo zajmują meble i artykuły spożywcze (24 proc.), a na 7., także ex aequo, są zabawki i książki (10 proc.).

To wszystko na pewno przydałoby się bardziej niż np. pluszaki, czy słodycze, które niektórzy rozmówcy określili jako otrzymywane w nadmiarze w ramach akcji świątecznych. Większość przedstawicieli biorących udział w badaniu domów dziecka twierdzi jednak, że nigdy niczego nie jest za dużo.  

- Każda pomoc jest nam niezwykle potrzebna, zawsze staramy się wykorzystać wszystkie otrzymane prezenty. W tym roku bylibyśmy niezmiernie wdzięczni mogąc otrzymać np. sprzęt sportowy, jak piłki, łyżwy, rolki, rowery. Brakuje nam również pomocy edukacyjnych, gier i układanek dla dzieci w przedziale wiekowym od 1 roku wzwyż - mówi Anna Tokarska,Dyrektor Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, jednego z badanych ośrodków.

Jeśli masz wątpliwości, czy twoja pomoc rzeczywiście ma znaczenie, wiedz, że właśnie takie osoby jak ty stanowią ogromną grupę darczyńców. Osoby prywatne są bowiem na drugim miejscu, tuż po szkołach i uczelniach, a przed firmami jeśli chodzi o podmioty, które najczęściej pomagają domom dziecka. Wolontariusze, kościół i samorządy są dużo dalej. Z pewnością warto więc i tym razem położyć swój prezent.

 

Tematy: prezenty, akcja pomocy, dom dziecka, akcja charytatywna

Komentarze