Premier odbiera becikowe. I co jeszcze?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wiele zmian, które uderzą w młodych rodziców, zapowiedział Donald Tusk w swoim expose. Zobacz, co stracisz, a co – być może – zyskasz.

Becikowe nie będzie już przysługiwało wszystkim rodzinom. / fot. shutterstock
Becikowe nie będzie już przysługiwało wszystkim rodzinom. / fot. shutterstock

Premier szuka oszczędności i ostrzega przed nadciągającą drugą falą kryzysu, która może mocniej uderzyć nas po kieszeni. Ale plan oszczędnościowy rządu też kieszeni rodziców nie oszczędzi. Na początek ulga prorodzinna. "Chcemy podwyższyć o 50 proc. ulgę prorodzinną na trzecie i kolejne dziecko. Ulga na dwoje pierwszych dzieci pozostaje bez zmian" - powiedział Donald Tusk z mównicy sejmowej.

Czy na pewno bez zmian? Wystarczy wejść w szczegóły propozycji premiera, by zauważyć, że ulga prorodzinna będzie przysługiwać tym rodzinom, w których po przekroczeniu pułapu rocznych dochodów na poziomie 85 tys. złotych będzie co najmniej dwoje dzieci - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza". Czyli rodziny bogatsze z jednym dzieckiem na ulgę nie mają co liczyć.

Czytaj też: Wyższa ulga podatkowa na dziecko w 2015 r.

A co z becikowym? "Utrzymujemy becikowe, ale będzie ono przysługiwało wyłącznie rodzinom, których dochody nie przekraczają 85 tys. złotych rocznie" - zapowiedział szef rządu.

Sprawdź, komu przysługują zasiłki rodzinne.

Tematy: becikowe, zmiany w przyznawaniu becikowego, ulgi rodzinne

Komentarze