Pracująca mama nie szkodzi niemowlęciu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zastanawiasz się, czy powinnaś wrócić do pracy i zostawić w domu swojego bobasa? Martwisz się, jak codzienne rozstania wpłyną na malucha? Zupełnie niepotrzebnie, bo jak pokazują ostatnie badania, dzieciom nie szkodzi powrót mamy do pracy.

Okazuje się, że powrót mamy do pracy nie wpływa źle na rozwój niemowlęcia.
Okazuje się, że powrót mamy do pracy nie wpływa źle na rozwój niemowlęcia.

Sprawą zajęli się naukowcy z University College London. Sprawdzili, jak decyzja o kontynuowaniu przez kobietę kariery wpływa na psychikę dziecka, które ma mniej niż rok. Przeanalizowali rozwój grupy maluchów urodzonych w 2000 roku. W ankiecie zabrali ponad 12 tys. odpowiedzi.

Z ich ustaleń płynie wniosek, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki emocjonalnie i społecznie rozwijają się prawidłowo niezależnie od tego, czy ich matki opiekują się nimi przez cały czas, czy zostawiają dzieci z opiekunkami, a same wracają do pracy - relacjonuje wyniki ich badań brytyjski dziennik "Guardian".

Okazało się również, że pracujące matki pełnią dodatkową rolę w świadomości córek. Przekazują im wzorzec kobiety aktywnej, co zdaniem psychologów dodatkowo stymuluje dziewczynki do rozwoju. Poza tym mama dzieląca swoją aktywność między karierę a dom to kobieta spełniona, która spełnia się na wielu polach, zarówno jako pracownica, jak i matka.

Tematy: mama wraca do pracy, macierzyństwo, urlop macierzyński, urlop wychowawaczy

Komentarze