Pracodawcy chcą zatrudniać młode mamy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Z badań przeprowadzonych przez firmę Regus wynika, że coraz więcej pracodawców zaczyna "doceniać potencjał drzemiący w pracujących matkach" - donosi internetowy serwis egospodarka.pl.

"Aż 44% przedsiębiorców planuje w przeciągu najbliższych dwóch lat zatrudnienie większej liczby kobiet wracających z urlopów macierzyńskich, oferując im możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin." - czytamy na łamach serwisu.

Dzięki elastycznym formom zatrudnienia młode mamy mogą łączyć obowiązki rodzinne z zawodowymi, pracodawcy zaś nie tracą dobrych pracowników. Wiedzą o tym zarówno małe firmy prywatne, jak i duże koncerny.

Według badań przeprowadzonych w marcu 2008 roku przez portal pracuj.pl większość respondentów uznała młode mamy za osoby odpowiedzialne, zdeterminowane (80%), o wysokiej motywacji do pracy (70%).

Według badań "Regusa" matki są zorganizowane, godne zaufania, chce im się pracować. W sprzyjających warunkach ich potencjał jest ogromny. Aby warunki były rzeczywiście sprzyjające, pracodawcy muszą dostosować sposób pracy w swoich firmach, prawo pracy musi uwzględniać potrzeby młodych matek i ich pracodawców.

"Na zachodzie alternatywne formy zatrudnienia stanowiące dla młodych matek szansę na pogodzenie życia rodzinnego z zawodowym stale zyskują na popularności. Wielkie amerykańskie koncerny dawno już zauważyły związek pomiędzy produktywnością, a uelastycznieniem środowiska pracy. Szacuje się, że 38% amerykańskich pracowników przynajmniej jeden dzień w miesiącu spędza, pracując zdalnie, w przypadku Finlandii lub Holandii odsetek ten sięga nawet 45%. Polscy pracodawcy nadal z dystansem podchodzą do alternatywnych form zatrudnienia - w trybie telepracy pracuje około 1% zatrudnionych" - czytamy w serwisie egospodarka.pl

W tej chwili polskie przepisy dotyczące niestandardowych form zatrudnienia są zniechęcające dla polskich pracodawców. W wypadku telepracy pracodawca zobowiązany jest np. do dostarczenia, zainstalowania oraz serwisowania ubezpieczonego sprzętu zgodnego z wymogami BHP w mieszkaniu telepracownika.

Tematy: pracodawcy

Komentarze