Ponad 72 proc. dzieci w wieku do 5 lat korzysta z Internetu codziennie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Takie zatrważające dane dotyczą Wysp Brytyjskich. Jak donosi dziennik „Daily Mail”, wiele dzieci korzysta z sieci bez nadzoru dorosłych i programów filtrujących treści.

Badanie, przeprowadzone przez Plymouth Council, zostało wykonane na grupie 423 dzieci w wieku poniżej 5 lat. Okazało się, że aż 305 z nich korzysta z Internetu codziennie.

Wśród najpopularniejszych stron, z których korzystają brytyjskie kilkulatki, znajdują się m.in. serwis internetowy kanału telewizyjnego BBC Cbeebies czy gry takie jak Świnka Peppa. Jak się jednak okazuje, wiele dzieci korzysta z Internetu bez kontroli opiekunów i zabezpieczenia w postaci programów filtrujących, co grozi kontaktem z nieodpowiednimi treściami, nie wspominając o zagrożeniu ze strony pedofilów. Kolejnym zagrożeniem jest zmniejszanie ilości czasu poświęcanego na rozwój umiejętności pisania.

Profesor Tanya Baron, komentując wyniki ankiety, porównała pozostawianie dziecka samemu sobie przed ekranem komputera do pozostawienia malucha samego w centrum handlowym na kilka godzin. - Rodzice nie zdają sobie sprawy, że dziecko należy przygotować do kontaktu z wirtualnym światem w taki sam sposób, w jaki przygotowuje się go do kontaktu ze światem rzeczywistym. Wielu rodziców nie jest przygotowanych do kontaktu z Internetem, nie zdają więc sobie sprawy z istniejących zagrożeń - czytamy.

Tematy: internet, komputer, gry komputerowe

Komentarze