8 pomysłów na prezent walentynkowy od dziecka

Ocena: .36/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Własnoręczne upominki dla taty, mamy, dziadków i przyjaciół. Smaczne, praktyczne i dekoracyjne.

Dzieci lubią sprawiać radość, dlatego chętnie zaangażują się w produkcję prezentów na Walentynki. Fot. Shutterstock
Dzieci lubią sprawiać radość, dlatego chętnie zaangażują się w produkcję prezentów na Walentynki.

Walentynki to dobra okazja, by porozmawiać z dzieckiem o miłości, zastanowić się razem nad tym, jak można sprawić bliskim radość i okazać swoje uczucia. To także pretekst do zabawy we własnoręczne przygotowywanie podarunków. Do współpracy warto zaprosić nawet bardzo małe dzieci. Nie musisz przecież wyznaczać im trudnych zadań. Wystarczy, że będą obserwować to, co robisz, słuchać twoich wyjaśnień, a potem wręczą to, co zostało przygotowane. Dzięki temu będą miały okazję poczuć radość, która płynie ze sprawiania innym przyjemności. Małe dzieci naprawdę chcą i lubią sprawiać innym przyjemność. 

Oto garść pomysłów na walentynkowe prezenty, które można wykonać z najmłodszymi. Obdarowanym może być tata, mama, dziadkowie albo przyjaciele.

Przygotowaliśmy dwa zestawy: upominiki bardziej czasochłonne i te, które da się szybko wykonać.

Prezenty walentynkowe, których wykonanie wymaga czasu

1. ZDJĘCIE Z SERDUSZKAMI

Składniki i przybory:

 • jednorazowy kubek,
 • szeroka słomka (najlepiej czerwona) do napoju,
 • kawałek plasteliny,
 • przybory do rysowania,
 • nożyczki,
 • małe zdjęcia dziecka.

Wykonanie:

Przewróć kubek do góry dnem i wytnij w nim mały otwór, w który wetkniesz słomkę. Słomka powinna wystawać kilka centymetrów nad kubkiem; jeśli nie jest stabilna, dodatkowo umocuj ją małą ilością plasteliny. Wytnij w słomce dwie około 2-centymetrowe szczeliny, w które wsuniesz zdjęcie - nacięcia powinny utrzymywać zdjęcie w pozycji pionowej. Narysujcie na podstawce-kubku serduszka lub przyklejcie naklejki z innymi walentynkowymi motywami. 

 

2. SERCE POD FILIŻANKĄ

Składniki i przybory:

 • kawałek grubego kartonu lub stara gumowa podkładka pod myszkę,
 • przybory do rysowania,
 • nożyczki,
 • taśma malarska.

Wykonanie: 

Wytnij z grubego kartonu serce - takiej wielkości, by swobodnie zmieścił się na nim duży kubek. Następnie poproś dziecko, by na podkładce narysowało waszą rodzinę albo portret taty. Preferowane kolory to czerwony i różowy - tata albo dziadek z różową fryzurą i w czerwonych spodniach naprawdę zrobią wrażnie. Podkładkę pod kubek możesz też zrobić ze starej gumowej podkładki pod myszkę. Wytnij z niej serce, a następnie starannie oklej taśmą malarską, po której dziecko będzie mogło rysować. W ten sposób powstanie ciekawa podkładka pod kubek.

 

3. HARMONIJKA Z SERDUSZKAMI

Składniki i przybory:

 • kilka fotografii waszej rodziny (przede wszystkim te na których jest dziecko z osobą, dla której robicie prezent),
 • nożyczki,
 • mazaki lub długopisy, którymi można pisać na zdjęciach,
 • przeźroczysta taśma klejąca, ozdobna tasiemka lub wstążka.

Wykonanie: 

Przytnijcie fotografie tak, by stworzyć z nich serduszka. Ich boki powinny być obcięte, tak jak to widać na rysunku. Potem można je ze sobą połączyć przy pomocy przeźroczystej taśmy klejącej, albo kawałkami ozdobnej tasiemki przewleczonej przez dziurki.

 serduszka

 

Gdy będziecie już mieli szereg połączonych ze sobą serduszek, poproś dziecko, by na odwrocie każdego zdjęcia narysowało coś, czego życzy bliskiej osobie np. samochód, palmę - symbol wakacji, zegarek - czyli wiecej czasu itd. Jeśli to dla malca zbyt trudne, poproś, by tylko wymyślał życzenia, a ty je wypiszesz. Kiedy wszystko będzie gotowe, złóżcie serduszka jak harmonijkę. Możecie je dodatkowo obwiązać ozdobną wstążką.

 

4. TELEDYSK PEŁEN MIŁOŚCI

Składniki i przybory:

 • kamera lub jakieś urządzenie w nią wyposażone,
 • ewentualnie podkład muzyczny i prosty program do montażu.  

Wykonanie: 

Przygotujcie wyjątkowe nagranie, które prześlecie e-mailem do dziadków, mieszkających w innym mieście, albo do taty, który tego dnia pracuje do późna. Może to być taniec dziecka do najnowszych hitów (np. Gangnam Style) z autorskim układem choreograficznym zakończonym przesłaniem buziaków albo odśpiewanie piosenki o miłości. Liczy się dobra zabawa i pointa w postaci wyznania miłości (np. "kocham cię tato"). Przygotuj się na to, że będziecie potrzebowali przynajmniej kilku prób i sporo miejsca na karcie pamieci, zanim uzyskacie stysfakcjonującą wersję teledysku. Możecie też skorzystać z jakiegoś prostego programu do montażu filmów np. darmowego Windows Movie Maker. 

Czytaj dalej na drugiej stronie: 8 pomysłów na prezent walentynkowy od dziecka

 

Tematy: prezenty, Walentynki, Własnoręczne prezenty

Komentarze