Polski rząd pomoże młodym mamom?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wczoraj premier Donald Tusk przedstawił propozycje ustaw prospołecznych. W pomysłach i propozycjach pod uwagę zostali wzięci również młodzi rodzice, zaś wśród rządowych planów pojawiła się m.in. informacja o oczekiwanym zwiększeniu liczby miejsc w żłobkach.

Polski rząd planuje udogodnienia dla młodych mam
Polski rząd planuje udogodnienia dla młodych mam

W trakcie konferencji premier Tusk zapowiedział stworzenie ustawy regulującej funkcjonowanie żłobków. Kluczem do sukcesu mają się okazać przygotowane przez minister Jolantę Fedak uproszczone procedury zakładania żłobków, które z kolei mają doprowadzić do powstania 400 tys. miejsc w ciągu 4 lat. Co więcej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przewiduje również ułatwienia dla pracodawców, którzy zapewniają swoim pracownikom żłobki w miejscu pracy.

Wśród rządowych planów i pomysłów pojawiło się także powołanie tzw. "niani samorządowej", czyli młodej mamy opiekującej się dziećmi własnymi i cudzymi. W zamian za opiekę nad dziećmi innych kobiet, młode mamy mają mieć opłacane przez samorządy składki emerytalne i zdrowotne, zaś czas spędzany na takiej formie opieki nad dziećmi ma być wliczany do przyszłej emerytury.

 

Jak wybrać żłobek? Radzi Anna Kosk, psycholog:

 

 

Tematy: żłobek, kariera i macierzyństwo, ustawy prospołeczne

Komentarze