Polska Wigilia już nie jest jarska?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przez wiele lat polska Wigilia kojarzyła się między innymi z zachowaniem postu i powstrzymywaniem się od spożywania mięsnych potraw. Jak się jednak okazuje, czasy się zmieniają i na polskich stołach coraz częściej pojawia się mięso.

U co 5. pytanego na świątecznym stole pojawi się mięso
U co 5. pytanego na świątecznym stole pojawi się mięso

Interesujące wyniki badań świątecznych zwyczajów kulinarnych Polaków opublikował serwis newsweek.pl, który zlecił wykonanie sondażu Interaktywnemu Instytutowi Badań Rynkowych. Okazuje się, że aż 20 proc. ankietowanych Polaków przyznaje, że w dotąd tradycyjnie jarską Wigilię nie powstrzymuje się już od próbowania mięsnych smakołyków. Tym samym na świątecznym stole co 5. ankietowanego Polaka, oprócz tradycyjnych postnych potraw, pojawią się również dania mięsne.

Badanie przytaczane przez serwis newsweek.pl zostało przeprowadzone na grupie 800 osób w wieku 15-49 lat w dniach 14-16 grudnia 2010 roku.

Jak w święta powinna odżywiać się karmiąca mama? Jakich potraw nie powinno kosztować starsze niemowlę? Jak zaplanować świąteczne menu, aby nie przytyć? Sprawdź świąteczne porady mamazone.pl!

 

 

 

Tematy: wigilia, Boże Narodzenie

Komentarze